GH4169واینکونل 718(UNS N07718) دو مورد از پرکاربردترین سوپرآلیاژهای مبتنی بر نیکل-سخت کننده- بارشی در جهان هستند. GH4169 نام چینی در هر GB/T 14992 است، در حالی که Inconel 718 نام تجاری غربی است که توسط Special Metals Corporation توسعه یافته است. اگر چه هستنداز نظر شیمیایی تقریباً یکسان استو دارای مکانیزم تقویت گاما دو-پرایم (Ni&sub3;Nb) یکسان هستند، تفاوت های مهمی در انطباق با استاندارد، صدور گواهینامه، زنجیره تامین و قیمت گذاری وجود دارد.

برای اطلاع از آخرین قیمت صادراتی با ما تماس بگیرید
GH4169 چیست؟
GH4169آلیاژی است-نیکل تقویت شده-آهن-کروم با افزودنیهای نیوبیم و مولیبدن که تحت استاندارد ملی چین GB/T 14992 تعیین شده است. GH4169 در چین به عنوان معادل Inconel 718 توسعه داده شد که برای کاربردهای هوافضا، هسته ای و پتروشیمی در زنجیره تامین داخلی بهینه شده است.
این آلیاژ مطابق با GB/T 14992 (طبقه بندی و نامگذاری)، GB/T 14993 ( آهنگری)، GB/T 14994 (میله)، GB/T 15062 (صفحه)، و HB 5312 (استاندارد هوافضا) است. مکانیسم تقویتی اولیه آن، رسوب گاما دو فاز-پرایم ('') Ni&sub3;Nb در طول سخت شدن سن است که استحکام دمایی بالا- تا 650 درجه و مقاومت خزشی خوب تا 700 درجه را ارائه میکند.
Inconel 718 چیست؟
اینکونل 718(UNS N07718, W.Nr.2.4668, DIN NiCr19Fe19Nb5Mo3) یک آلیاژ بارندگی-سخت کننده نیکل-آهن-کروم است که توسط Special Metals Corporation ساخته شده است. این سوپرآلیاژ پرکاربردترین سوپرآلیاژ در صنعت هوافضای جهانی است که بیش از 30 درصد کل تولید سوپرآلیاژ بر حسب وزن را به خود اختصاص می دهد و تقریباً در هر موتور توربین گازی مدرن یافت می شود.
اینکونل 718 مطابق با ASTM B637 (میله)، ASTM B670 (صفحه/ورق)، AMS 5662 (میله)، AMS 5596 (ورق)، و AMS 5663 (فرج) است. این محصول به دلیل ترکیب استثنایی از استحکام بالا، مقاومت در برابر خستگی خوب، جوش پذیری عالی و مقاومت در برابر خوردگی در برابر دماهای برودتی تا 700 درجه ارزش دارد.آیا اینکونل یک آلیاژ نیکل است؟بله - اینکونل 718 حاوی 50 تا 55 درصد نیکل است که آن را به یک سوپرآلیاژ{4} بر پایه نیکل تبدیل میکند.
GH4169 در مقابل Inconel 718: مقایسه ترکیب شیمیایی
اینترکیب شیمیایی GH4169اساساً مشابه استترکیب شیمیایی Inconel 718، تنها با تفاوت های جزئی در محدوده مشخصات. هر دو آلیاژ بر پایه Ni-Cr-Fe با افزودنی های Nb، Mo، Ti و Al برای سخت شدن بارندگی هستند. جدول زیر مقایسه کنار هم-به-را نشان میدهد:
| عنصر | GH4169 (GB/T 14992) | Inconel 718 (ASTM B637) | تفاوت |
|---|---|---|---|
| نی | 50.0 – 55.0 | 50.0 – 55.0 | هیچ کدام |
| Cr | 17.0 – 21.0 | 17.0 – 21.0 | هیچ کدام |
| Fe | تعادل | تعادل | هیچ کدام |
| Nb + Ta | 4.75 – 5.50 | 4.75 – 5.50 | هیچ کدام |
| مو | 2.80 – 3.30 | 2.80 – 3.30 | هیچ کدام |
| Ti | 0.65 – 1.15 | 0.65 – 1.15 | هیچ کدام |
| ال | 0.35 – 0.80 | 0.20 – 0.80 | GH4169: min Al بالاتر |
| شرکت | کمتر یا مساوی 1.00 | کمتر یا مساوی 1.00 | هیچ کدام |
| C | کمتر یا مساوی 0.08 | کمتر یا مساوی 0.08 | هیچ کدام |
| منگنز | کمتر یا مساوی 0.35 | کمتر یا مساوی 0.35 | هیچ کدام |
| سی | کمتر یا مساوی 0.35 | کمتر یا مساوی 0.35 | هیچ کدام |
| B | کمتر یا مساوی 0.006 | کمتر یا مساوی 0.006 | هیچ کدام |
| P | کمتر یا مساوی 0.015 | کمتر یا مساوی 0.015 | هیچ کدام |
| S | کمتر یا مساوی 0.015 | کمتر یا مساوی 0.015 | هیچ کدام |
نتیجه نهایی:GH4169 و Inconel 718 مشخصات شیمیایی تقریباً یکسانی دارند. تنها واریانس جزئی در حداقل آلومینیوم است (0.35٪ در GH4169 در مقابل 0.20٪ در ASTM B637)، اما در عمل، هر دو آلیاژ با Al در محدوده 0.4 تا 0.7٪ تولید می شوند و آنها را از نظر عملکردی قابل تعویض می کند. اینتفاوت بین incoloy و inconelمهم تر است (محتوای نیکل)، در حالی که GH4169 در مقابل 718 اساساً آلیاژ یکسانی تحت سیستم های نامگذاری مختلف است.
GH4169 در مقابل Inconel 718: مقایسه خواص مکانیکی
هر دو آلیاژ از طریق عملیات حرارتی پیری مضاعف به استحکام بالایی دست می یابند و رسوبات گاما دوبل-پرایم ('') Ni&sub3;Nb تولید می کنند. الزامات خواص مکانیکی تقریباً یکسان است:
| اموال | GH4169 (سالخورده) | Inconel 718 (سالمند) | تفاوت |
|---|---|---|---|
| استحکام کششی، MPa | بزرگتر یا مساوی 1275 | بزرگتر یا مساوی 1240 | GH4169 +35 مگاپاسکال |
| قدرت تسلیم (0.2%)، مگاپاسکال | بزرگتر یا مساوی 1035 | بزرگتر یا مساوی 1034 | تقریباً یکسان است |
| ازدیاد طول، % | بزرگتر یا مساوی 12 | بزرگتر یا مساوی 12 | هیچ کدام |
| سختی، HRC | 33 – 40 | 33 – 40 | هیچ کدام |
| چگالی، g/cm³ | 8.24 | 8.19 | ~ 0.6٪ اختلاف |
| محدوده ذوب، درجه | 1260 – 1340 | 1260 – 1336 | تقریباً یکسان است |
| حداکثر دمای سرویس، درجه | 650 – 700 | 650 – 700 | هیچ کدام |
هر دو آلیاژ معمولاً در حالت بازپختی محلول عرضه میشوند و نیاز به سخت شدن سن بعد از ساخت{1}} دارند. چرخه عملیات حرارتی استاندارد برای هر دو عبارت است از: تیمار محلول در دمای 950-980 درجه / 1 ساعت / هوا خنک، و به دنبال آن دو مرحله پیری در دمای 720 درجه / 8 ساعت / خنک کننده کوره تا 620 درجه، سپس 620 درجه / 8 ساعت / خنک کننده هوا.
GH4169 در مقابل Inconel 718: مقایسه مقاومت در برابر خوردگی
از آنجا که ترکیب شیمیایی آنها تقریباً یکسان است،GH4169 و Inconel 718 دارای مقاومت خوردگی معادل هستند. هر دو مقاومت در برابر خوردگی عمومی خوب و مقاومت در برابر تنش{1}}در محیط های کلریدی عالی دارند. محتوای 17 تا 21 درصد کروم مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون تا 900 درجه ایجاد می کند، در حالی که 2.8 تا 3.3 درصد مولیبدن مقاومت در برابر خوردگی حفره و شکاف را افزایش می دهد.
| نوع خوردگی | GH4169 | اینکونل 718 |
|---|---|---|
| خوردگی عمومی | ★★★★☆ | ★★★★☆ |
| سوراخ کردن / شکاف | ★★★☆☆ | ★★★☆☆ |
| ترک خوردگی ناشی از استرس | ★★★★★ | ★★★★★ |
| اکسیداسیون (900 درجه) | ★★★★☆ | ★★★★☆ |
| سرویس ترش H&sub2; | ★★★★☆ | ★★★★☆ |
توجه: در حالی که 718/GH4169 به دلیل محتوای مولیبدن کمتر، مقاومت حفرهای کمتری نسبت به آلیاژهایی مانند Inconel 625 یا Incoloy 825 دارد، محتوای نیکل 50% آن، ایمنی در برابر ترک خوردگی تنش کلرید را تضمین میکند - که یک مزیت مهم نسبت به فولادهای زنگ نزن در محیطهای نفت و گاز است.

GH4169 در مقابل Inconel 718: شات واقعی اسپری-میلههای گرد علامتگذاری شده
GH4169 در مقابل Inconel 718: مقایسه عملیات حرارتی
هم GH4169 و هم Inconel 718 از عملیات حرارتی مضاعف-برای دستیابی به حداکثر استحکام استفاده میکنند. این فرآیند فاز Ni&sub3;Nb دو-گاما دو-پرایم ('') را رسوب میدهد، که مکانیسم تقویت اولیه است:
| مرحله عملیات حرارتی | GH4169 | اینکونل 718 |
|---|---|---|
| راه حل درمان | 950–980 درجه / 1 ساعت / AC | 954–982 درجه / 1 ساعت / AC |
| اولین پیری | 720 درجه / 8 ساعت / FC تا 620 درجه | 718 درجه / 8 ساعت / FC تا 621 درجه |
| پیری دوم | 620 درجه / 8 ساعت / AC | 621 درجه / 8 ساعت / AC |
| کل زمان چرخه | ~ 18 ساعت | ~ 18 ساعت |
چرخههای عملیات حرارتی از نظر عملکردی یکسان هستند - فقط برچسبهای دما به دلیل گرد شدن بین تبدیلهای سانتیگراد و فارنهایت (۷۱۸ درجه=1325 درجه فارنهایت، ۶۲۱ درجه=1150 درجه فارنهایت) کمی متفاوت هستند. هر دو ساختار رسوب یکسانی تولید می کنند و خواص مکانیکی یکسانی را به دست می آورند.

GH4169 در مقابل Inconel 718: استانداردها و مقایسه گواهینامه ها
در حالی که خود مواد تقریباً یکسان است،تفاوت های واقعی بین GH4169 و Inconel 718در سیستم استاندارد، گواهینامه و اقتصاد زنجیره تامین نهفته است:
| دسته بندی | GH4169 | اینکونل 718 |
|---|---|---|
| سیستم استاندارد | GB/T 14992 (چینی) | ASTM / AMS (غربی) |
| تعیین UNS | N07718 (معادل) | N07718 |
| W.Nr. (اتحادیه اروپا) | 2.4668 (معادل) | 2.4668 |
| استاندارد هوافضا | HB 5312, GJB 2611 | AMS 5662، 5596، 5663 |
| گواهی تست مواد | GB 3.1 / EN 10204 3.1 | EN 10204 3.1 / 3.2 |
| تاییدیه هوافضا | معادل CAAC | FAA / EASA NADCAP |
| نام تجاری | عمومی (پیشوند GH) | فلزات خاص (با نام تجاری) |
| قیمت نسبی | 1.0x (هزینه بیشتر-موثر) | 1.2-1.5x (حق بیمه) |
| زمان سرب (چین) | 15-30 روز | 30-90 روز (وارداتی) |

GH4169 در مقابل Inconel 718: راهنمای انتخاب سریع
| ✓ وقتی GH4169 را انتخاب کنید | ✗ Inconel 718 When را انتخاب کنید |
|---|---|
| پروژه شما از استانداردهای چینی GB/ASME پیروی می کند | پروژه به مشخصات ASTM/AMS نیاز دارد |
| بهینه سازی هزینه در اولویت است (20-35٪ صرفه جویی) | گواهینامه NADCAP / FAA هوافضا اجباری است |
| تحویل سریعتر از کارخانه های داخلی چین مورد نیاز است | مشتری نهایی به صراحت "Inconel 718" را مشخص می کند |
| قطعات توربین پتروشیمی، انرژی و صنعتی | برنامه های هوافضا / دفاعی OEM غربی |
| ابزار چاه نفت و گاز و اجزای سر چاه | به قابلیت ردیابی نام تجاری{0}}به فلزات خاص نیاز دارد |
| اجزای نیروگاه هسته ای (داخلی چین) | صادرات به کشورهایی که به استانداردهای غربی نیاز دارند |
GH4169 در مقابل Inconel 718: مقایسه جوش پذیری
هر دوGH4169واینکونل 718برای یک ابر آلیاژ سختکننده رسوبی به آسانی قابل جوش هستند. این یکی از دلایل کلیدی است که 718 پرکاربردترین سوپرآلیاژ است - برخلاف بسیاری از سوپرآلیاژهای دیگر با استحکام بالا، در برابر کرنش-در برابر ترک خوردگی در هنگام جوشکاری مقاومت میکند و میتوان آن را در هر دو شرایط محلول- آنیل شده و قدیمی به هم وصل کرد.
فرآیندهای جوشکاری توصیه شده عبارتند از: GTAW (TIG)، GMAW (MIG)، SMAW (استیک)، و جوشکاری با پرتو الکترونی. فلزات پرکننده منطبق به عنوان تعیین می شوندERNiFeCr-2(AWS A5.14). عملیات حرارتی بعد از جوش برای بازیابی استحکام کامل، به ویژه برای قطعاتی که بالای 540 درجه کار می کنند، توصیه می شود. عملکرد جوش GH4169 و Inconel 718 از نظر عملکردی یکسان است - پارامترها و رویههای مشابهی برای هر دو اعمال میشود.
GH4169 در مقابل Inconel 718: مقایسه برنامه
هر دو آلیاژ طیف کاربردی یکسانی را ارائه میکنند، با انتخاب مشخصات معمولاً توسط الزامات استاندارد پروژه تعیین میشود:
جایی که GH4169 / Inconel 718 انتخاب استاندارد است:
- ✓ هوافضا:دیسک های موتور توربین، تیغه ها، شفت ها، بست ها و اجزای موتور موشک
- ✓ نفت و گاز:ابزارهای سوراخ، اجزای سر چاه، بدنه شیر و اتصالات ابزار HPHT
- ✓ انرژی هسته ای:اجزای راکتور، اسپیسرهای عنصر سوخت و مکانیزمهای محرک میلههای کنترل
- ✓ توربین های گاز صنعتی:دیسک های کمپرسور، ریشه های تیغه ها و بست های ساختاری
- ✓ پزشکی:ابزار جراحی و دستگاه های مصنوعی که به استحکام و زیست سازگاری بالایی نیاز دارند
- ✓ خودرو:چرخهای توربوشارژر-و سوپاپهای اگزوز با عملکرد بالا
-




تجزیه و تحلیل هزینه: چرا GH4169 مقرون به صرفه تر است-
برای خریدارانی که از تولید کنندگان چینی تهیه می کنند،GH4169 معمولاً 20 تا 35 درصد به ازای هر کیلوگرم ارزانتر استنسبت به اینکونل 718 با نام تجاری وارداتی از کارخانه های غربی. دلایل این شکاف قیمت عبارتند از:
| عامل هزینه | GH4169 | اینکونل 718 |
|---|---|---|
| قیمت مواد (نسبی) | 1.0x | 1.2–1.5x |
| برند پرمیوم | هیچ کدام | 10-20٪ (فلزات ویژه) |
| تعرفه واردات / گمرک | هیچ (داخلی) | قابل اجرا |
| زمان سرب | 15-30 روز | 30-90 روز |
| عملکرد مواد | معادل | معادل |
⚠ بینش کلیدی:اگر پروژه شما به گواهینامه غربی (AMS، NADCAP، AS9100) نیاز دارد، آلیاژ GNEE همچنین می تواند Inconel 718 را به استانداردهای ASTM/AMS با قابلیت ردیابی کامل عرضه کند. برای کاربردهای صنعتی غیر هوافضایی که استاندارد GB قابل قبول است، GH4169 عملکرد یکسانی را با هزینه بسیار کمتر و تحویل سریعتر ارائه می دهد.
درباره آلیاژ GNEE
به عنوان گواهی ISO و CEآلیاژ مبتنی بر نیکلسازنده با 20 سال تجربه، آلیاژ GNEE هم GH4169 (استاندارد گیگابایت) و هم Inconel 718 (استاندارد ASTM/AMS) را با قیمتهای مستقیم کارخانه- عرضه میکند. ما فرمهای صفحه، میله، لوله، آهنگری، و بست را به ازای هر GB/T 14992، ASTM B637/B670، و AMS 5662 تولید میکنیم. همه محصولات دارای EN 10204 3.1 MTC، تست اولتراسونیک، و{10}بازرسی شخص ثالث (SGS، BV، TÜV پشتیبانی میشوند) برای کاربردهای صنعتی غیر هوافضا، GH4169 عملکرد یکسانی را با Inconel 718 با 20 تا 35 درصد هزینه کمتر با تحویل سریعتر ارائه میکند.
GH4169 / Inconel 718 Factory-قیمت مستقیم را درخواست کنید
بسته بندی و حمل و نقل


سوالات متداول
س: آیا GH4169 همان Inconel 718 است؟
پاسخ: بله، برای تمام اهداف عملی.GH4169 نام چینی است(GB/T 14992) واینکونل 718نام تجاری غربی (UNS N07718) است. آنها ترکیبات شیمیایی، خواص مکانیکی و مقاومت در برابر خوردگی تقریباً یکسانی دارند. تفاوت اصلی در سیستم استاندارد، گواهینامه و قیمت گذاری است.
س: "GH" در GH4169 به چه معناست؟
پاسخ: "GH" مخفف "高温合金" (gāowēn héjīn) است که در زبان چینی به "آلیاژ{0}در دمای بالا" ترجمه می شود. شماره 4169 نام آلیاژ در سری GH است، که در آن رقم اول سیستم آلیاژی را نشان میدهد (4=نیکل-آهن-پایه کروم).
س: تفاوت بین Incoloy و Inconel چیست؟
A:تفاوت بین incoloy و inconelمحتوای نیکل است: گریدهای Incoloy (مانند 800، 825) دارای 30-46٪ نیکل با آهن قابل توجه است که برای مقاومت در برابر خوردگی در دماهای متوسط بهینه شده است. گریدهای اینکونل (مانند 600، 625، 718) برای استحکام بالاتر در دمای بالا، بیشتر یا برابر با 50 درصد نیکل هستند. GH4169 با 50 تا 55 درصد نیکل در رده Inconel قرار می گیرد.
س: آیا GH4169 می تواند جایگزین Inconel 718 در برنامه من شود؟
پاسخ: در بیشتر کاربردهای صنعتی، بله. خواص مواد از نظر عملکردی یکسان است. با این حال، اگر پروژه شما به انطباق با مشخصات AMS، تأیید NADCAP یا مشتری نهایی به طور خاص "Inconel 718" را اجباری می کند، باید نسخه درجه ASTM- را مشخص کنید. ما می توانیم هر دو را از آسیاب خود تامین کنیم.
س: عملیات حرارتی برای GH4169 چیست؟
پاسخ: درمان استاندارد دوگانه- پیری عبارت است از: بازپخت محلول در دمای 960 درجه / 1 ساعت / AC، سپس در دمای 720 درجه / 8 ساعت / خنک کننده در کوره تا 620 درجه (50 درجه در ساعت) و سپس 620 درجه / 8 ساعت / AC سن می شود. این رسوبات Ni&sub3;Nb تولید می کند که به GH4169 استحکام بالایی می دهد.
س: آیا اینکونل یک آلیاژ نیکل است؟
ج: بله.آیا اینکونل یک آلیاژ نیکل است- اینکونل 718 و GH4169 هر دو حاوی 50 تا 55 درصد نیکل هستند که آنها را به سوپرآلیاژهای مبتنی بر نیکل واقعی- تبدیل میکند. محتوای نیکل بالا همان چیزی است که مقاومت عالی در برابر SCC و پایداری دمایی بالا- را فراهم میکند.





